Epoksi Zemin Kaplama Firmaları Çayırova

Epoksi Zemin Kaplama Firmaları Çayırova

 

Gün geçtikçe popülerliğini artıran epoksi zemin kaplama uygulamaları artık birçok mekânda insanların karşısına çıkıyor. Zemin kaplama sistemleri içerisinde en dayanıklı ve estetik uygulamalardan birisi olan epoksi ile birçok sorun bir arada çözülebilmektedir. Bazı alanlarda yüksek hijyen bazı alanlarda ise dekoratif bir görünüme ihtiyaç duyulur. Kimi zaman ise bu iki özellik bir arada istenir. Epoksi her ikisini de sunan malzemelerden bir tanesidir. Uygulamanın tamamlaması ile birlikte sertleşen epoksi tam kurumasının bitmesi ile birlikte kullanıma hazır hale gelir. Epoksi zemin kaplama firmaları Çayırova bölgesinde  bütün zeminleriniz için epoksi kaplamayı sizlerle buluşturur.

 

Epoksi Zemin Uygulama Alanları

Epoksi zemin çoğunlukla alt katmanda bulunan zeminin aşınmaması için kaplama malzemesi olarak kullanılır. Kullanım alanı son derece geniştir. Başta üretim tesisleri, avmler, depolar, çiftlikler, fabrikalar, santraller, hastaneler, okullar ve spor salonları gelir. Epoksi zeminin tercih edilme nedenlerinin başında kimyasallara ve darbelere karşı dirençli olması gelir. Kirlense bile kolay bir şekilde temizlenir. Bu özelliğinden dolayı evlerde de popüler olmaya başlamıştır. Özellikle banyo ve tuvaletler ile evlerin dış bölümlerinde kalan havuzlarda kullanılırlar. Canlıların sağlığına zarar vermemesi ise kullanım sırasında yarattığı bir başka olumlu yöndür. Epoksi zemin kaplama firmaları Çayırova bölgesinde de çok iyi zemin uygulamalarını yapmaya önem vermektedir.

 

Epoksi Uygulaması Yapılırken Dikkat Edilenler

Epoksi uygulaması yapmadan önce yüzeyin tamamen temizlenmesi gerekir. Kir, toz, pas ve yağ gibi kalıntılar varsa bunlar arındırılır. Yüzeyde pütürlü alanlar varsa düzeltilir. Tamamen düz bir zemin elde edilene kadar epoksi uygulamasına geçilmez. Bu aşamaların tamamlanmasının ardından epoksi boya astarı çekilir. Astar kuruduktan sonra ise ara kata geçilir. Sonrasında epoksi uygulaması yapılır. Epoksinin de bitmesi ile birlikte yüzey kuruması için bırakılır. Kuruma süresi ısı şartlarına göre değişkenlik gösterebilir. Kurumanın tamamlanmasının ardından zemin kullanıma hazırdır, tam kuruma gerçekleşmeden zemine temas edilmesi zarar verebilir. Epoksi zemin kaplama firmaları Çayırova sizler için bütün aşamaları tamamlayacak ve epoksi zemin kullanıma hazır hale geldiğinde bilgisini verecektir.

Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçiniz.