Epoksi Zemin Kaplama Firmaları Dilovası

 

Kullanışlı ve estetik bir zemin isteyenlerin, insan yoğunluğunun bol olduğu kapalı alanlarda temizliği kolay bir malzeme arayanların ilk tercihi olan epoksi, zemin kaplamalarında avantajları ile öne çıkan malzemelerden bir tanesidir. Özellikle endüstriyel alanlarda zeminler aşırı kullanımdan dolayı kısa sürede bozulabilmekte. Bu sorunu yaşamamak için ise uzun yıllar dayanabilen bir malzeme tercih etmek gerekir. Epoksi tam olarak bu noktada aranan bütün özellikleri sunar. Suya, asite ve alkali maddelere karşı son derece dirençli olan epoksi hijyeniktir, kolay temizlenir. Görünüm olarak da estetik bir yapısı vardır. Epoksi zemin kaplama firmaları Dilovası bölgesinde de bu uygulamalardan rahatlıkla yararlanabilirsiniz.

 

Neden Epoksi Zemin Kaplama Tercih Edilmeli?

Epoksi öncelikle dayanıklıdır. Ağır işlerin yapıldığı alanlarda bile uzun süreler kullanılabilir. Yüksek hijyenin gerekli olduğu endüstriyel mutfaklar, restoranlar, okullar gibi alanlarda da bu malzeme istenen sonucu verecektir. Fabrikalardan mağazalara kadar birçok yerde epoksi zemin uygulaması rahatlıkla yapılabilir. Bu uygulamanın yapılmasının farklı amaçları olabilir. Bazı noktalarda dayanıklılık ön plana çıkar, bazı noktalarda ise epoksinin hoş bir görünüm yaratmasından faydalanılır. Epoksi zemin kaplama firmaları Dilovası araştırması yapıyor iseniz profesyonel firmalar ile iletişime geçebilirsiniz. İhtiyacınız olan kaplamayı bizlerin desteği ile tamamlayabilirsiniz.

 

Epoksi Kaplaması Yapılırken Önemli Detaylar

Epoksi uygulaması yapılmak istenen bölgeye göre bir renk seçimi yapılır. Epokside de farklı renk seçenekleri uygulanabilir. Sonrasında zeminin özellikleri gözden geçirilir. Zeminde deforme olan alanlar varsa bunlar düzeltilir. Gerekirse zımparalama veya dolgu yapılır. Epoksi aşamasına geçilmeden önce ise zemin temizlenir. Toz, yağ, kir gibi epoksinin tutunmasını engelleyecek faktörler uzaklaştırılır. Ardından aşama aşama astar, arak kat malzemesi ve epoksi uygulamaları tamamlanır. Son olarak da epoksinin kuruması beklenir. Epoksi zemin tam kurumadan zemine basmak, üzerine malzeme koymak zemine zarar verecektir. Tam kuruma sağlandıktan sonra rahatlıkla kullanılabilir. İnsan sağlığı açısından son derece güvenli, temizlik noktasında elverişli ve görüntü bakımından da estetik olan epoksi uygulamaları giderek yaygınlaşmaktadır. Epoksi zemin kaplama firmaları Dilovası uygulamalarından çok geniş alanda faydalanabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçiniz.